27.07.2021

Türkiye Diyanet Vakfı Bingöl’de 12 Bin Kişiye Kurban Eti Ulaştırdı.

Türkiye Diyanet Vakfı, ‘’Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’’ sloganıyla Bingöl Merkez, Genç ve Solhan İlçelerinde 12 bin ihtiyaç sahibine kurban sevinci yaşattı.

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile 28 yıldır devam eden kurban organizasyonunda bu yıl Türkiye genelinde hayırsever vatandaşlarımızdan 589 bin 136 hisse kurban vekaleti alındı. Titizlikle paketlenerek dağıtıma hazır hale getirilen kurban etleri, dünyanın dört bir yanındaki mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi 24 milyon 449 bin 144 kişiye ulaştırıldı. Böylece vakfımız, 1993 yılından bugüne kadar hayırseverlerin vekalet verdiği toplam 3.391.173 hisse kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış oldu.

Bu çerçevede, Bingöl’deki hayırsever vatandaşlarımız tarafından toplam 508 hisse vekaletle kurban bağışı yapıldı.

Türkiye Diyanet Vakfınca Bingöl’e gönderilen kurban vekaletleri, Türkiye Diyanet Vakfı Bingöl Şubesi ve Bingöl İl Müftülüğü görevli personelleri tarafından İslami kaidelere uygun olarak kesimleri yaptırılarak ambalajlanıp İlimiz genelinde önceden tespit edilen yetim, fakir ve muhtaç yaklaşık 12 bin kişiye ulaştırıldı.