10.03.2021

İL MÜFTÜMÜZ AHMET SÜZEN’İN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Çarşambayı Perşembeye bağlayan gece idrak edilecek Miraç Kandili dolayısıyla İl Müftümüz Ahmet Süzen, bir mesaj yayımladı.

Miracın bizim için bir yükseliş ve yüceliş olduğunu belirten İl Müftümüz “Miraç, bizim için yüceliş ve yükseliştir. Beşeriyetin insanlığa, fiziğin metafiziğe, bedenin ruha, ruhun sahibine, kulun Allah’a yükselişidir. Her yıl gelen Miraç, her şeyden önce bizlere hem yücelme ve yükselme yollarının yegâne sahibinin Allah olduğunu hem de birey, toplum ve insanlık âlemi olarak gerek bu dünyada gerekse öte dünyada yücelmemizi ve yükselmemizi sağlayacak değerler manzumesini hatırlatmaktadır” dedi.

İçinde bulunduğumuz Miraç Kandilini vesile ederek;ülkemizde,gönül coğrafyamızda ve dünyanın dört bir köşesinde yaşayan bütün Müslümanların Miraç Kandilini tebrik ediyor,bu kutlu hafta ve gecede Yüce Rabbimize açılan ellerin ve yakaran dillerin dua ve niyetlerin kabulüne,başta vatanımız olmak üzere,İsra ve Miracın cereyan ettiği kutsal toprakların ve bütün islam aleminin ve insanlığın huzur,adalet,barış,birlik ve beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum.