22.11.2022

89 Hafızımız İçin İcazet Merasimi Düzenlendi

 

İl Müftülüğümüze bağlı Kur'an kurslarında hafızlığını tamamlayan öğrenciler için icazet merasimi düzenlendi.

Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi'nde düzenlenen ‘Hafızlık İcazet Merasimi'ne Vali Kadir Ekinci, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya, İl Müftüsü Mustafa Topal, kurum müdürleri, din görevlileri, hafızlığını tamamlayan öğrenciler ile aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Program, saygı duruşu, İstiklal Marşı'mızın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Açılış ve selamlama konuşmasını yapan İl Müftümüz Mustafa Topal, “sabır ve sebatla ezberlediğiniz, kalbinize nakşettiğiniz Kur'an-ı Kerim'in ahlakıyla ve ahkâmıyla hayatınızı, davranışlarınızı ve düşüncelerinizi güzelleştireceksiniz” dedi.

Öğrencileri tebrik eden Vali Kadir Ekinci ise, “İlimiz genelindeki Kur'an Kurslarında yetişen 89 kardeşimiz daha bugün hafızlık kervanına katılıyor. Öncelikle kendilerini tebrik ediyor, vahyin son halkası olan Kur'an-ı Kerim'e ömür boyu hizmet etmelerini Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum. Hafızlarımızın yetişmesinde emeği geçenleri; başta sayın müftümüz olmak üzere, öğrencilerimizin kıymetli annelerini, babalarını ve hocalarını ayrı ayrı tebrik ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Bu vesile ile icazetlerini alacak değerli hafızlarımıza, Kur'an'a ve İslam'a hizmet yolunda muvaffakiyetler diliyorum. Rabbim hafızlıklarını kabul ve makbul eylesin. İçinde hiçbir şüphe olmayan Kur'an'ın nuru ile kendi yollarını aydınlattıkları gibi milletimizin yolunu da aydınlatmalarını Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

Hafızlık İcazet Merasimi', sinevizyon gösterimi, Hafız Osman Şahin hocamızın yaptığı dua, İl Müftülüğümüz ve  Belediye Başkanlığımızın hafız öğrencilere verdiği hediyelerin takdiminden sonra program sona erdi.