26.10.2022

Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

Valimiz sayın Kadir Ekinci başkanlığında,  İl Müftülüğümüz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imzalandı.

Valilik makamında Vali Kadir Ekinci başkanlığında gerçekleşen ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imza törenine İl Müftümüz  Mustafa Topal ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel katıldı.

İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ ile örgün ve yaygın eğitim kapsamındaki din eğitim ve öğretimi faaliyetlerinde, temel eğitim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin benimsetilmesi; onların mesleki, akademik, sportif, sanatsal, kültürel, sosyal ve yabancı dil gibi alanlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi, çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılması, öğretmenlerin ve din görevlilerinin mesleki gelişmelerini desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Protokol imzalama töreni, Vali Kadir Ekinci, İl Müftüsü Mustafa Topal ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel’in imzasının ardından sona erdi.